NAPRAVE ZA ČIŠČENJE KOŽE

Naprave za čiščenje kože, lepota je izjemno priljubljena, več

zanjo pa so značilni trajnostne rešitve. In želja po pristnosti in vključevanju ter minimalističen videz, ki prevzema vodilno vlogo. Poudarek je na negi uma in telesa. Kupci se  odločate za naložbo v nekaj kakovostnih izdelkov, ki bodo popolnoma ustrezali potrebam njihove kože. Kakovostna rutina nege kože bo nadomestila težka ličila.  Obrazne maske pa bodo še naprej zelo priljubljene kot odlična rešitev proti aknam.  Te so posledica pogoste uporabe zaščitnih mask.

Potreba po ustvarjanju spa vzdušja v naših domovih bo priljubljena kot še nikoli do zdaj. Prav tako se pričakuje razcvet rešitev za boj proti škodljivi modri svetlobi. Ter vse večje število različnih tretmajev, ki se osredotočajo na zdravje kože. Dolgo bivanje doma pred televizorji, prenosniki in pametnimi telefoni namreč pomeni tveganje, in to ne le za zdravje, ampak tudi za videz posameznika.

Čiščenje kože

Čiščenje kože je osnovni korak nege, ki je alfa in omega zdrave kože. Lahko si mislite; le čemu toliko besed namenja kozmetična industrija koraku, ki je tako zelo enostaven, univerzalen in preprost.

Zakaj okrog čiščenja ustvarjamo toliko pompa?

Zato ker je prav v enostavnosti tega osnovnega koraka lahko skrita past, ki vas drži v začaranem krogu mastne, izsušene, občutljive ali celo atopijske kože!

Osnovni namen in cilj čiščenja kože je s povrhnjice odstraniti nečistoče, ličila, odvečno maščobo, nečistoče iz okolja, znoj in ostale snovi, s katerimi se koža obraza srečuje čez dan. Prav tu pa se začne poglavje o odkrivanju idealne čistilne nege, saj lepa koža res ni naključje.

Zapomniti si velja, da nam napačne izbire čistilnega izdelka koža ne bo odpustila, tudi če ji v nadaljevanju nudimo najpopolnejšo nego.

Umetni penilci, alkohol in njim sorodne površinsko aktivne sestavine lahko poškodujejo hidrolipidni sloj kože, s tem pa prikličejo kožne težave in neravnovesje.

Dvojno čiščenje obraza

Je posebej dobrodošlo; sploh v primeru, da dnevno uporabljate ličila in izdelke z zaščitnimi faktorji. V podvojenem koraku čiščenja tako poskrbite za res temeljito očiščeno kožo, brez ostankov ličil, zaščitnih filtrov in nečistoč, ki bi lahko sicer povzročili mašenje por in posledično ogrce, mozoljčke ali celo akne. Kadar koža ni dovolj dobro očiščena, je lahko na videz tudi pusta in utrujena, zato je pomembno, da ji omogočimo, da v polnosti zadiha.

Prvi korak dvojnega čiščenja predstavlja čistilno sredstvo na osnovi olja ali masla. Nekateri prisegajo na rastlinska olja, kot so na primer mandljevo, jojobino, lahko tudi konopljino olje ali pa raje posegajo po rastlinskih maslih; karitejevemu, mangovemu, kokosovem, izbira je povsem vaša. Izdelek na osnovi maščobe je namenjen temu, da raztopi ličila, zaščitne filtre in ostale sledi, ki jih na vaši koži pusti dan. Po krajši masaži obraza nadaljujte z drugim korakom, ki vključuje nežen čistilni gel – le ta bo odstranil še zadnje sledi nečistoč in jo pripravil na nego. V primeru, da uporabljate ličila, ki niso vodoodporna, lahko uporabite Čistilni gel za obraz v obeh korakih čiščenja, pozorni bodite le na to, da uporabite mlačno vodo in poskrbite za res temeljito spiranje.

Večerno čiščenje

Večerno čiščenje je najpomembnejši korak od vseh. Tega koraka ne gre izpuščati, saj se na koži lahko kaj kmalu pojavijo nepravilnosti. Nekaj minut dnevno je lahko res ključnih za čisto, zdravo in enotno polt. Če se poigravate z mislijo; saj jaz pa ne uporabljam ličil, zato večerno čiščenje zlahka preskočim, ste se ušteli. Ko bi pod lupo pogledali, kaj vse pristane na našem obrazu čez dan, bi to misel v trenutku opustili. Zares pomembno je, da večerno čiščenje ohranjate kot del rituala, tudi če kdaj izpustite kak nanos seruma ali celo kreme.

Jutranje čiščenje

Je manj ključno, sploh če je vaša koža bolj suha. To pa nikakor ne pomeni, da je ne svetujemo osvežiti. Nekateri prisegajo na curek hladne vode, za poživitev, osvežitev in prekrvavitev, poleg kože pa seveda prebudi tudi duha.

V primeru, da je vaša koža mešana in mastna, pa vam vseeno priporočamo, da kožo tudi zjutraj očistite s čistilnim gelom in mlačno vodo, da odstranite maščobo, ki se je tekom noči nabrala na povrhnjici, pa znoj in prašne delce, ki bi morebiti lahko povzročili pojav novih mozoljčkov.

Pilingi kot pomoč za bolj čisto kožo

Pilingi so lahko super podpora pri pospešitvi izmenjave kožnih celic. Luščenje kože lahko pripomore k lepši polti. Vendar pa je pomembno, da ta postopek izvajamo premišljeno in nežno. Saj lahko sicer povzročimo poškodbe povrhnjice. Izbiramo lahko med mehanskimi in kislinskimi pilingi; mehanski so na osnovi majhnih delcev, ki jih res nežno, s krožnimi gibi vmasiramo v kožo. Pripravimo si lahko piling na osnovi kavnih zrnc ali zdroba, ki ju primešamo rastlinskemu olju. Kemični pilingi se slišijo sicer sila grobo, pa vendar so pri luščenju kože na obrazu med priljubljenejšimi. Doma lahko poskusite s katero od sadnih kislin; limonin in pomarančni sok sta kot nalašč za to! Lahko pa poskusite tudi z mlečno kislino, ki se skriva v jogurtu.

Če bi poskusili kombinacijo obeh, lahko nanesete mešanico jogurta z nekaj kapljicami limoninega soka. Zmes nanesete na obraz in pustite na koži približno 10 minut, nato temeljito sperete z obilico mlačne vode.

Kaj pa očiščevalne maske?

Če želite kožo še dodatno podpreti pri procesu čiščenja, si lahko pomagate tudi s čistilnimi maskami. Enkrat tedensko si pripravite glineno masko, ki bo kožo dodatno očistila in jo oskrbela z mineralnimi snovmi. Glina ima tudi izjemno sposobnost vpijanja oziroma ionske izmenjave. Najkakovostnejša je tista, ki je sušena na soncu.

Vrsto gline je najbolje prilagoditi stanju kože, zato je priporočljivo zeleno ali rožnato glino uporabiti za mešano in mastno kožo, suhi koži pa bo bolj prijala izbira bele gline ali kaolina.

Iz gline in nekaj vode ali hidrolata pripravite homogeno zmes – pri tem bodite pozorni, da vselej uporabite leseno ali plastično žličko, nato pa zmes enakomerno nanesite na čisto in osušeno kožo. Pustite delovati približno 10 minut, nato pa temeljito sperite z mlačno vodo. Posebej pozorni bodite na to, da se glina na obrazu ne posuši, saj na ta način njenega pozitivnega čistilnega učinka ne boste dosegli.

Kaj sledi za tem, ko je koža čista in sveža?

Čista koža v nadaljevanju najbolj potrebuje intenzivno vlaženje in podporo pri vzpostavljanju zdravega hidrolipidnega sloja. Toniranje, ki povrne idealni pH kože ter vlaga v kombinaciji z antioksidanti. So več kot odlični podporniki na tej poti. Vlažilna esenca za sijočo polt je ustvarjena prav s tem namenom in koža jo preprosto obožuje!

Čistoča na vsak dotik

Če si želimo čiste kože, potem k njej prislanjajmo le čisti ekran telefona. Skrbimo za čiste čopiče pri ličenju. Ličilom, ki jim je potekel rok trajanja reci odločen ne, redno menjajmo brisačke za obraz ter prevleko vzglavnika in najpomembneje – čim manjkrat se dotaknimo obraza z umazanimi rokami!

Naj vam bo čiščenje kože v veselje

Predvsem je pomembno, da čiščenje kože postane vaš obred. Ki ne čisti zgolj vaše kože, pač pa odstrani tudi težo dne, ki je za vami in vam ob jutru prinese svežino in poživitev za lažji začetek dneva.

Preloader

Teh izdelkov trenutno ni na zalogi. Poskusite še pogledati v sosedno kategorijo.